افزایش ترافیک سایت

برخی گمان می کنند شبکه اجتماعی اینستاگرام فقط فضایی برای سرگرمی افراد است. اما این یک تئوری کاملا اشتباه است؛ چرا که اینستاگرام امروزه یک ابزار قدرتمند برای ترویج محصولات و خدمات صاحبان کسب و کار و افزایش ترافیک سایت نیز محسوب می شود.

اینستاگرام با بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر، یک پله بالاتر از توتییر قرار دارد. این تعداد کاربر و همچنین تمایل مردم به سمت عناصر تصویری(عکس و فیلم)، به صاحبان وبسایت ها این امکان را می دهد که با داشتن یک برنامه درست و دانستن چند نکته مفید بتوانند حجم زیادی از ترافیک را برای وبسایت خود ایجاد کنند یا برند و محصولات خود را ترویج کنند.

اگر علاقه مندید که از این طریق به کسب و کار خود رونق دهید، مطالعه ادامه این مقاله را از دست ندهید.

افزایش ترافیک سایت به کمک اینستاگرام

پس از آن که تصمیم گرفتید که کسب کار شما در محیط رسانه های  اجتماعی چطور باید به نظر برسد، ساخت هویتتان در اینستاگرام باید اولین قدم شما باشد. نیازی به گفتن نیست که یک برند بدون هویت در این فضا، هر چقدر هم در دنیایی واقعی شناخته شده باشد، با مشکلات زیادی در هدایت ترافیک از اینستاگرام خواهد داشت. شما نیاز دارید تا مردم دوست داشته باشند و شما را دنبال (follow) کنند. پس بعد از ساخت فروشگاه یا وبسایتتان، ساخت حساب کاربری در اینستاگرام می تواند یکی از مهم ترین گام ها برای افزایش ترافیک سایت باشد.

ثبت لینک سایت در بیوگرافی اینستاگرام

فراموش نکنید که در قدم اول برای افزایش ترافیک می بایست لینک سایتتان را در صفحه بیوگرافی اینستاگرامتان قرار دهید. گرچه نمی توانید مستقیما لینک را به توضیحات عکس و ویدئوی هایی که پست میکنید اضافه کنید، اما این نباید مانع شما در راه نشان دادن وبسایتتان شود.

از تصاویر جذاب غافل نشوید

مردم برای دیدن عکس ها از اینستاگرام بازدید می کنند بنابراین از هر تصویر پیش پا افتاده ای در پست هایتان استفاده نکنید. بازدید کنندگان کسانی را دنبال (follow) می کنند که تصاویر جذابی داشته باشند، بنابراین فکر استفاده از تصاویر کسل کننده و قدیمی را از سر به در کنید.

از طرف دیگر استفاده از ویدئو ها هم به اندازه استفاده از تصاویر مهم است. شما می توانید ویدئو های جذابی بسازید که ترافیک را به سایت شما جلب کنند، مثل ویدئو های تبلیغاتی، پشت صحنه تولید محصولات، مصاحبه با مشتریان و … که با مخاطب ارتباط مناسبی برقرار کرده و به آنها توصیه کند که برای یافتن اطلاعات بیشتر وبسایت شما را بازدید کنند.

استفاده از هشتگ #

هشتگ ها را دست کم نگیرید. آنها بهترین راه برای نمایش محتوای شما به عموم هستند و اجازه می دهند که کاربران تصاویر، ایده و یادداشت های مرتبط با موضوع خاصی را دنبال کنند. شما می توانید هشتگ های مرتبط با کسب و کار خود را با جستجوی کلمات کلیدی مرتبط در کادر جستجوی اینستاگرام بیابید. این کار نه تنها باعث افزایش ترافیک سایت شما از طریق دنبال کنندگان هشتگ ها می شود، بلکه برند شما در معرض نمایش بقیه قرار میدهد.

و اما نکاتی که درباره هشتگ:

  • بیشتر از ۵-۷ هشتگ برای یک پست استفاده نکنید.
  • از هشتگ های مرتبط با مطلب خود استفاده کنید.

برای افزایش ترافیک سایت انگیزه دادن را فراموش نکنید

اگر به دنبال رشد برند و طرفداران خود هستید، منفعل نباشید و به مشتریان خود انگیزه بدهید. برای مثال پست های افرادی که محتوای شما را به صورت پیوسته به اشتراک می گذارند را لایک کنید، به اشتراک بگذارید و یا با نظرات دلگرم کننده و مناسب تشویقشان کنید. حتی شما میتوانید با تولید محتوای خوب باعث به اشتراک گذاشته شدن مطالب و افزایش ترافیک سایت خود شوید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: