یکی از جدید ترین ایده ها در صنعت تبلیغات آنلاین ، خودکارسازی آگهی های اینترنتی می باشد. برخی از مدیران وب سایت ها در این مورد چیزهایی شنیده اند ولی اغلب از مزایای این راهکار بی اطلاع هستند.

مزیت هایی که این خودکار سازی دارد صرفه جویی در زمان وبمسترها و بازاریاب هاست ، در نتیجه این افراد می توانند زمان و تمرکز خود را در بخش های مهم دیگر معطوف کنند.

در چندین سال اخیر پس از ظهور شبکه های اجتماعی مختلف مثل فیسبوک، اینستاگرام و… تبلیغات در این شبکه ها نیز به اوج خود رسیده است و روز به روز بر تعداد برنامه ها و افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند اضافه شده است.

این افزایش تعداد شبکه های اجتماعی مدیریت کمپین ها را بسیار سخت می کند. در این زمان خودکارسازی کمپین های تبلیغاتی می تواند بسیار مفید واقع شود و بسیاری از سختی های کار را کم کند.

در این روش، مدیریت کمپین ها و تحلیل داده ها و همینطور اتخاذ تصمیمات بازاریابی و تجاری به عامل انسانی متکی نیست، بلکه این کار توسط روبات های طراحی شده ی مخصوص هر کدام از شبکه های اجتماعی انجام می گیرد.

همانطور که گفته شد این شیوه دارای مزایای بسیار زیادی می باشد که می توان به افزایش سطح تعاملات اجتماعی، بالا بردن میزان بازگشت سرمایه و سود سازمانی اشاره کرد.

این شیوه چگونه کار می‌کند؟

دو روش برای این نوع تبلیغات وجود دارد که بسته به نوع علاقه می توان یکی از آنها را انتخاب کرد.

شیوه اول عبارت است از الگوریتم های مبتنی بر در آمد یا همان monetary based algorihms و شیوه ی دوم عبارت است از الگوریتم مبتنی بر عمکرد آگهی یا همان ad performance algorithms .

روش اول جدیدتر از روش دیگر است. این روش با استفاده از اطلاعات مربوط به در آمد های شرکت و میزان بازرگشت سرمایه ROI استفاده می کند و کمپین را بر اساس درآمد اتوماسیون می کند. و بر اساس میزان فروش و نرخ تبدیل که از کمپین های بازاریابی به دست می آید، هزینه ی اجرای کمپین ها را کاهش می دهد.

بنابراین اگر شما یک کمپین تبلیغاتی دارید که بیش از کمپین ترویج فروشگاه اینترنتی‌تان سودآفرینی می‌کند، این الگوریتم کمپین تبلیغاتی را در کانون توجه قرار می‌دهد تا سرانجام به ROI مورد نظر شما دست یابد.

 

این الگوریتم همچنین قادر است با انجام تغییراتی کوچک در اتوماسیون‌سازی روند ساخت آگهی‌ها، آگهی‌هایی مشابه و با کارایی بالاتر بسازد.

 

الگوریتم‌های مبتنی بر عملکرد آگهی‌ها، همانطور که از نامش بر می‌آید بر مبنای نحوه عملکرد آگهی‌ها کار می‌کند.

مبنای تصمیم‌گیری این الگوریتم‌ها، داده‌های مربوط به عملکرد آگهی‌های شماست.

الگوریتم‌های مزبور معمولاً با قوانینی که از سوی کاربر تعیین می‌شود کنترل می‌گردند.

به عنوان مثال شما می‌توانید قانونی تنظیم کنید که طبق آن: اگر نرخ کلیک‌خوری آگهی من کمتر از یک درصد باشد، آن را غیرفعال کن.

این نوع خودکارسازی می‌تواند واقعاً زمان زیادی از کاربر صرفه‌جویی کند، به این شرط که قوانین یاد شده به خوبی و با دقت تنظیم شده باشد.

این متد راهکاری مناسب برای بهتر کردن عملکرد آگهی‌هاست و مورد استفاده سایت‌هایی نظیر AdEspresso قرار دارد ولی نقص این شیوه آن است که فرایند تبلیغات را به طور کامل خودکار نمی‌کند.

در حال حاضر اغلب پلتفرم‌های خودکارسازی تبلیغات، از یکی از این الگوریتم‌ها به عنوان ستون فقرات نرم‌افزار خود استفاده می‌کنند ولی به گمان نگارنده در چند سال آینده ما شاهد خواهیم بود که این دو الگوریتم با یکدیگر ترکیب می‌شود.

در آن هنگام صنعت تبلیغات آنلاین می‌تواند از یک سیستم خودکارسازی آگهی‌ها استفاده کند که در آن از الگوریتم‌های مبتنی بر درآمد و مبتنی بر عملکرد آگهی‌ها، به طور همزمان استفاده می‌شود.

 

چه تاثیری بر کسب و کارها دارد؟

 

خودکارسازی تبلیغات آنلاین می‌تواند تاثیر شگرفی بر کسب و کار شما بگذارد.

این الگوریتم‌های خودکار قادر است با بهبود آگهی‌های آنلاین، نرخ کلیک‌خوری بالاتری برای آنها به دنبال آورد.

این امر علاوه بر این که CPC شما را کاهش می‌دهد، یکی از نایاب‌ترین و ارزشمندترین منابع شما را نیز محافظت می‌کند: زمان.

وقتی از یک پلتفرم خودکار استفاده می‌کنید، حدوداً ۳۰ درصد در وقت شما صرفه‌جویی می‌شود.

از سوی دیگر لازم نیست که مرتب به سر وقت آگهی‌های‌تان بروید و آن ها را چک کنید تا مبادا پولی که بابت این کمپین صرف کرده‌اید، از بین برود.

یکی دیگر از دلایل محبوبیت این پلتفرم‌ها، «ارزان بودن» آنهاست.

در چند سال اخیر شما اگر می خواستید یم کمپین درست و عالی به را بیندازید بایستی با تیمی از کارشناسان خبره مشورت کنید و حتی آن ها را به استخدام خودتان در بیارید بسیار مناسب است اکنون از نرم افزارهای موجود استفاده کنید و افرادی یا یک شرکت را برای نوشتن الگوریتم مناسب به خدمت بگیرید

همانطور که تعداد شبکه های اجتماعی رو به رشد است ، تعداد روبات ها و ابزارهای خودکار سازی تبلیغات در این شبکه ها روند صعودی خواهد است ، پس با قاطعیت میگم که در آینده تبلیغات خودکار بسیار زیبا و شگفت آور است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: