هشتگ چیست

شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که هنگام جست و جوی یک موضوع، در شبکه های اجتماعی به دلیل شلوغی و هرج و مرج بالا موفق به یافتن موضوع مورد نظر نشده و جست و جوی بی نتیجه شما را خسته و دلزده کرده باشد. اما نگران نباشید، چرا که برای حل این مشکل راه حلی به اسم هشتگ وجود دارد. حالا میپرسین هشتگ چیست خب من بهتون میگم.

هشتگ چیست و در چه مواردی کاربرد دارد؟

استفاده از هشتگ ها، امکانی در شبکه های اجتماعی است که باعث دست یابی کاربران به مطالب مورد نظر شده و جست و جو را برای آنها آسان می کند. در این مطلب قصد داریم به صورت مختصر شما را با هشتگ و کاربردهای آن آشنا کنیم.

هشتگ چیست ؟ هشتگ کلمه یا عبارتی متشکل از حروف و اعداد است که بین آنها فاصله‌ای وجود ندارد و در ابتدای آن از نماد # استفاده می‌شود.

هشتگ روش آسانی برای بر چسب زدن یا دسته‌بندی تصاویر و کلمات کلیدی است و استفاده از آنها باعث می شود جستجو وشناسایی موضوعات و تصاویر موجود در شبکه اجتماعی برای کاربران شبکه اجتماعی آسان تر شود.

چرا باید در شبکه های اجتماعی از هشتگ استفاده کنیم؟

 • هشتگ قبل از هر چیز، به بازدیدکننده عکس شما، توضیح می‌دهد که شما با چه هدفی و انگیزه‌ای آن عکس را به اشتراک گذاشته ‌اید.
 • هدف دیگر هشتگ،‌ کمک به کاربر برای جستجوی تصاویر است. علاوه بر این، کاربرانی که در اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی به جستجو می پردازند، می توانند در کنار استفاده از فیلترهای نام کاربری و Place، از فیلتر هشتگ (  (Tagاستفاده کنند. کاربرانی که در تصاویر یا مطالب خود از هشتگ استفاده می کنند باعث می شوند که صفحه آنها در معرض دید عموم قرار گیرد.

هشتگ ها انواع مختلفی  دارند که در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند:

 1. هشتگ برند: نام یک برند را در سطح کلان در معرض دید عموم قرار می دهد و باعث آشنایی مردم با آن برند می شود.
 2. هشتگ کمپین: در برخی رخدادها و یا مسابقات معمولا به مدت کوتاهی از هشتگ مربوط به آن وقایع در شبکه های اجتماعی استفاده می شود.
 3. هشتگ توضیح: این هشتگ‌ها به توضیح بیشتر عکس و جستجوی ساده‌تر آن در محیط اینستاگرام کمک می‌کنند.

البته دقت داشته باشید که در استفاده از این امکان زیاده روی نکنید چرا که استفاده زیاد از هشتگ ها در شبکه اجتماعی معایب زیر را به دنبال دارد:

 • خواندن متن را برای کاربران سخت می کند.
 • استفاده زیاد هشتگ، نشان دهنده روش تهاجمی در زمینه تبلیغ و توسعه صفحه مورد نظر است.
 • استفاده زیاد هشتگ در پست ها باعث می شود پست های موجود در صفحه کاربران به عنوان اسپم شناخته شود.

به این توجه کنید کتابهای نتیکت،‌ بین سه تا پنج عدد هشتگ را حرفه‌ای می‌دانند. اما در مقالات مربوط به تبلیغات و بازاریابی آنلاین،‌ بین پنج تا ده عدد هشتگ برای یک عکس مناسب می دانند.

در شبکه های اجتماعی از هشتگ ها در چه زمینه هایی استفاده می شود؟

 • استفاده از هشتگ در افزایش شهرت یک موضوع خاص
 • ایجاد فضایی برای میزبانی از گفت و گوهای اینترنتی
 • دریافت اطلاعات درباره یک موضوع خاص و ارائه آن به صورت یکجا
 • سازماندهی توییت‌ها و مطالب منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی
 • افزایش تعداد کاربران یا دوستان در شبکه‌های اجتماعی
 • تبلیغات شرکت‌های مختلف برای محصولاتشان در فضای مجازی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: