تولید محتوای خوب

طبق آمار های موجود ۸۷ درصد برندها مشغول تولید محتوای خوب هستند که کاربرانشان علاقه ‌مند به مطالعه و اشتراک‌گذاری آن‌ها هستند و تنها ۱۴ درصد به تولید محتوایی می‌پردازند که مؤثر در ارزش سازی برای کسب‌وکارشان است.

عدم شناخت صحیح مخاطبان برای تولید محتوای خوب

در ادامه این مطلب تعدادی از اشتباهاتی که برندها مرتکب می‌شوند را برایتان شرح می دهیم:

چرا مشتریان به محتواهای شما بی توجهی می کنند؟

متاسفانه بایدگفت که ۶۵% برندها حتی نسبت به اصول اولیه استراتژی بازاریابی محتوا هم آگاهی ندارند. آنها نمیدانند که هر محتوا که تولید می‌کنند باید برای خوانندگانتان متناسب باشد. بنابراین برای اجتناب از تکرار اشتباه آنها نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  1. ابتدا مخاطبین هدفتان را به ‌دقت شناسایی کنید و آمار مختصری از افرادی که استراتژی‌های بازاریابی محتوایتان را برای آن‌ها برنامه‌ریزی می‌کنید، داشته باشید.
  2. دغدغه مشتریانتان را شناسایی کنید و با استفاده از محتوا راه‌حل برای آن‌ها ارائه نمایید.
  3. باید از صدا برای برقراری ارتباط با مخاطبین استفاده کنید. واضح است که شیوه ارتباط و نحوه صحبت با هر یک از گروه های سنی متفاوت است.

شما باید سعی کنید که بر اساس علایق مشتریانتان تولید محتوای خوب کنید نه بر اساس علایق شخصیتان!

مشک آن است که خود ببوید

دقت داشته باشید که مرز باریک بین افتخار کردن به برندتان و فخرفروشی را رد نکنید. این تعادل مهمی است که هر استراتژیست بازاریابی باید آن را برقرار کند.

۸۸% برندها تنها پژوهش‌ها و دیدگاه‌های خودشان را با خوانندگان به اشتراک می‌گذارند.

همچنین تحقیقات نشان می‌دهد ۶۰% خوانندگان نسبت به محتوا های حمایت‌ شده بی‌اعتماد هستند، درنتیجه اینکه خوانندگان به همان نسبت به محتواهای بیش‌ازحد تبلیغاتی هم مشکوک باشند، تعجب آور نخواهد بود. برای آنکه بتوانید مخاطبانتان را درگیر کنید و اعتماد آن‌ها را جلب کنید باید مطالبتان عینیت داشته باشد، با استفاده از نقل‌قول‌ها و مطالعات برندهای دیگر یا محتواهای تولید شده توسط کاربران می‌توانید این کار را انجام دهید.

پیام‌های تبلیغاتی باید ظریف باشد و توسط محتوای ارزشمند پشتیبان شود. برندهای موفق اگر بخواهند محتواهایشان خوانده و به اشتراک گذاشته شود، نیازمند تشخیص اهمیت ایجاد ارتباط با مخاطب و شناخت نیازهای وی هستند.

استفاده از سرفصل‌ها و CTA های جذاب در تولید محتوای خوب

ابتدا می بایست مخاطب را جذب کنید و سپس مطلب خود را با آنها عنوان کنید، چرا که اگر توجه افراد را جلب نکنید نسبت به آن بی‌تفاوت خواهند بود.

برای تولید محتوای خوب تیتر شما باید به نحوی باشد که در ۲ ثانیه یا حتی کمتر، نظر مخاطب را نسبت به خواندن ادامه مطلبتان جلب کند وگرنه او را از دست خواهید داد. درنتیجه اگر محتوایتان درخور توجه است باید عنوانی مجذوب کننده برای آن برگزینید. تحقیقات نشان می‌دهد که ۸۰% مشتریان عنوان صفحه را نگاه می‌ کنند و ۲۰% مطلبی که در ادامه آمده است.

برای جذب مخاطبی در این زمینه، از نکات زیر پیروی کنید:

  • استفاده از کلماتی که حس کنجکاوی خواننده را برمی‌انگیزند.
  • لیستی از مطالبی که زیاد به اشتراک گذاشته و بیشتر از سایر محتوا ها خوانده شدند تهیه کنید و از آن‌ها بیشتر استفاده نمایید.
  • مطمئن شوید که طول عنوان مطالب برای جذب خواننده و انتقال پیام کافی است.

در صورتی که در کمپین‌های بازاریابی محتوای خود از اشتباهات فوق دوری‌ کنید به شما تضمین می دهیم که توجه مخاطبین بسیاری را جلب خواهید کرد و اینکار برای سئو سایت شما هم بسیار مفید خواهد بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: