سئو

هدف از تبلیغات در گوگل (آکهی پولی ) و سئو برای سایت همواره یکی بوده و آن بالا بردن ترافیک سایت و افزایش فروش است.

با اینکه این دو مسئله دو بحث متفاوت میباشد ولی هر دو در مبحث سرچ یا سیستم جستجو در گئگل قرار میگیرند.

حال با این پرسش روبرو هستیم که که کسب و کار ها اگر بخواهند نتایج بهتری به دست آورند ، باید به کدام موضوع توجه بیشتری باید نشان داد .

ایا باید فقط هزینه برای درج تبلیغات نسبت به کلمات کلیدی پرداخت یا هزینه باید سئو کرد یا هر دو را با ضریب نسبی به جلو ببریم؟

نظر متخصصان و صاحب نظران ما در این مورد بهتر است که سئو و بحث تبلیغات در گوگل و حتی هزینه در بحث تبلیغات پولی که شامل بنرو رپورتاژ آگهی میباشد باید در کنار هم باشد

سئو و PPC-آگهی های پولی-تبلیغات در گوگل اگر تمامی آن ها هز شیوه های آزموده و با تجربه کارشناسان و سنجیده به خدمت گرفته شود ، متواند ارزش ، اعتبار و رتبه سایت را در جستجوگرهای اینترنتی بسیار بالا برد.

۱-سئو و PPC  مشتریان احتمالی و مشتریان هدف را سریع تر به شما می رساند

اکثر درصد مشتریان هدف ، پیش از خرید یک محصول ، در فضای وب دست به تحقیق میزنند و درباره آن پرس و جو میکنند

تماما این مسائل نشان دهنده این است که مردم اینترنت را به عنوان یک مرجع و منبع مهم برای کسب اطلاعات نگاه میکنند

مردم معمولا نتایج ناشی از جستجوی طبیعی (Organic Search) را بهتر ، سریعتر و بهتر پذیرا میباشد.

بدیهی است که تجارت و کسب و کارهای کوچک که در فضای اینترنت وجود ندارند ، خواه نا خواه میدان را به رقبا به راحتی واگذار میکنند، به این علت برد اطلاع رسانی آنها به عده محدود و بسیار کم واگذار میشود تمامی آن به این علت است که به علت ساختار سنتی در سیستم تجارتی خودشان به فضای تبلیغات در اینترنت اعتمادی نداشته و با همان تبلیغات سنتی و کاغذی بازاریابی خود را محدود کرده اند.

۲-بازاریابی به کمک جستجوگرهای اینترنتی

بازاریابی جستجوگرهای اینترنتی یا Search Engine Marketing که به اختصار SEM  خوانده می شود ، یکی از شیوه های مطرح در حوزه داد و ستد های اینترنتی است.

بازاریابی جستجوگرهای اینترنتی چه به صورت پولی باشد و چه به صورت طبیعی ، تمامی آنها واقعا شیوه کارآمد و مهمی تلقی میشود ، به خاطر این که وقتی کسی به دنبال یک کالا یا سرویس دراینتنرنت جستجو میکند ، این احتمال که شخص مورد نظر واقعا قصد خرید دارد داشته باشد بالاتر است.

نتیجه این جستجو گرهای اینترنتی باعث میشود خریداران احتمالی و کسانی که قصد و تفکر خرید را در ذهن دارند را با سایت مورد نظر اشنا کرده و این خود به تنهایی یک قدم از فرایندهای خرید را طی می کند.

همانطور که اشاره شد کاربران معمولا نگاه مثبتی به نتایج جستجوهای طبیعی دارند و این خود یک مزیت به شمار می رود، ولی نباید فراموش کرد که این دسته از کاربران ممکن است فقط قصد کسب اطلاعات و بازدید کالا یا خدمات را داشته باشند

در این مبحث یکی از تفاوت های PPC  و سئو بیان میشود : PPC  فرایندی سریع وزود بازده است و شما به محض راه اندازی کمپین میتوانید نتایج را به صورت لحظه ای ملاحظه کنید، ولی در سئو باید صبر داشته باشید تا نتیجه اقدامات و فرآیندهای خود را به مرور نظاره کنید و نتیجه آن را دریافت نمایید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: