کلمه کلیدی

یکی از مهمترین معیار هایی که در بهینه سازی موتورهای جستجو مورد  بررسی قرار می گیرد، چگالی کلمه کلیدی است. چگالی کلمات کلیدی یک صفحه، درصد کلمات کلیدی به باقی کلمات در یک صفحه وب تعریف می شود. داشتن چگالی زیاد کلمات کلیدی باعث جریمه شدن توسط موتورهای جستجو مخصوصا گوگل خواهد شد و سایت به عنوان اسپمر معرفی می شود.

چگالی کلمه کلیدی استاندارد

اصولا چگالی کلمه کلیدی به دو دسته تقسیم می شود؛ چگالی کلمات کلیدی داخلی و چگالی کلمات کلیدی لینک شده و یا چگالی Anchor Text ها.

گرچه اختلافات زیادی بر درصد میزان چگالی کلمات کلیدی یک صفحه وجود دارد اما تمامی کارشناسان سئو بر این عقیده هستند تعداد بهینه برای چگالی کلمات کلیدی ما بین ۵ تا ۷ درصد  در هر صفحه است. با استفاده از فرمول زیر می توان چگالی کلمات کلیدی تک و یا چند سیلابی را در یک متن بصورت دقیق محاسبه نمود:

چگالی  Nkr / ( Tkn -( Nkr * ( Nwp-1 ) )  ) * ۱۰۰=

در فرمول بالا:

NKr  =  تعداد دفعات تکرار شدن کلمه مورد نظر در متن.

TKn = تعداد کل کلمات موجود در متن.

NWp = تعداد سیلاب های (بخش ها) کلمه مورد نظر.

برای فهمیدن چگالی کلمه کلیدی کل وب سایت نیز می توانید از ابزار Content Keyword وب مستر تولز استفاده نمایید.

بهترین محل برای کلمات کلیدی

هنگام آماده کردن مطلب خود در وبسایت این نکته را در نظر بگیرید که هر چه کلمه یا عبارت کلیدی سایت شما به اوایل متن یک صفحه نزدیکتر باشد، مورد توجه بیشتر موتورهای جستجو قرار می گیرد. برای مثال فرض کنید که یک صفحه وب دارید که دارای متنی با ۱۰۰۰ کاراکتر است، حال در صورتیکه بتوانید از تعداد بیشتری از کلمات کلیدی خود در ۳۰۰ کاراکتر اولیه متن استفاده نمایید بسیار مفید تر از این خواهد بود که در اواخر متن استفاده نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: